Tassos Papadopoulos

Kıbrıs’ın elimizden çıkmasının resmileşmesinden sonra Rumlar tarafından başına zafer tacı takılacak olan Tassos 1934’de Lefkoşa’da doğdu.

İngiltere’de Hukuk öğrenimi yapan ve burada gösterdiği militan karakteriyle dikkatleri üzerine çeken Tassos 1955’de adaya geri döner dönmez EOKA terör örgütünün gençlik kolu (militan kanadı) PEKA’da “hukuki” faaliyetlerine başladı. Budönemde pek çok EOKA teröristi arkadaşını da avukat sıfatıyla mahkemelerde savundu.

1959 yılında kurulan Ortaklık Cumhuriyeti hükümetinde kara papaz Makarios içişleri bakanlığına Tassos’u getirmek istediği zaman İngilizler bile Kıbrıs polisinin başına vesikalı bir teröristin geçirilmesine karşı çıkarak veto etmişlerdi.

Fakat Rum teröristleri “İsa’nın askerleri” olarak gören Papaz Makarios inat etmiş ve çok sevgili Tassos’unu yine de Çalışma bakanı yapmıştır. Papaz Makarios’un adadaki Tüm Türkleri kıtır kıtır keserek Enosisi kısa yoldan gerçekleştirme teması üzerine bina edilen “Akritas İmha Planı” ve bu kanlı planı gerçekleştirmek için kurulan Akritas teşkilatında bizim bugünlerde barışseverliği tutan Tassos başkan yardımcısıydı.

Bu yeni göreviyle ilgili çalışmalara hemen başlayan Tassos terörist Sampson ile birlikte Aralık 1963 Küçük Kaymaklı ve Şubat 1964 Arpalık katliamlarında onlarca Kıbrıs Türkü’nün vahşice öldürülmesini bizzat planladı ve rivayetlere göre uyguladı. (Dikkat ediniz uyguladı !!)

Rumların Türk’leri acımasızca ezdiği Rum devletinin bünyesinde çeşitli bakanlıklarda da bulunan bu azılı terörist oturduğu her makamda Kıbrıs Türk’lerine hayatı zehir etmek için elinden gelen her çabayı da büyük bir kinle göstermiştir.

Ordumuzun yaptığı Kıbrıs Barış harekatı sırasında savunmasız çocuk ve kadınları katletmeye alışmış oldukları için karşılarında Türk askerini görünce arkalarına bile bakmadan kaçan diğer Rum teröristlerle beraber kaçan Tassos çalışmalarına Rum kesiminde devam etmek zorunda kaldı. Azılı bir Türk düşmanı olarak siyaset hayatında hızla yükselen Tassos bildiğiniz gibi Kıbrıs’ın “barışsever” Rum halkının % 51’inin desteğini alarak Rum kesimi başkanlığına seçilmiştir.

Her fırsatta Türk düşmanlığı yapan eski bir teröriste bu kadar büyük destek verebilen Rumların şu an Avrupalı olacağız diye göbek atan geçmişi unutmuş Kıbrıs Türkleriyle ne kadar kardeşçe yaşayacaklarını da siz hesap edin artık.

Sayın Tassos siyasetçiliği dışında aynı zamanda son derece başarılı bir avukat ama öyle normal avukatlardan değil, piyasada “mafya avukatı” olarak bilinen tiplerden. Kıbrıs’ta para aklayan dünya mafyasının bir numaralı adamı bizim barışsever Kıbrıs başkanı Tassos dan başkası değil.

Kıbrıs’a ayak basıp da para aklamaktan tutun da silah ticaretine kadar uzayan geniş bir alanda iş yapmak isteyen girişimcilerin (!!!) adada ilk başvuracakları “bilirkişi” Tassos Papadopulos Hukuk bürosudur. Ünlü Financial Times Gazetesi 25-7-2002 tarihli sayısında bu adamın bütün pisliklerini sayıp dökmüştü.

Habere göre “barışsever” Tassos Bosna ve Kosova savaşında Sırp Kasabı Miloseviç’in gönderdiği paraları paravan şirketler aracılığıyla aklayarak İsrail’den (ne tesadüf !!) silah almış. Bu silahlarla katledilen binlerce Boşnak da böylece Tassos’un dökülmesine yardımcı olduğu Müslüman kanları hesabına katılmış oldu.

Bu dönemde Milyarlarca dolar aklayan sayın Tassos Papadopulos aldığı yüklü komisyonlar sayesinde bugün aynı zamanda Kıbrıs’ın en zengin insanı.

Reklamlar
Bu yazı AB, Ingiltere, Kıbrıs, portreler, Savaşlar, Tarih, Türkiye, Yunanistan içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s