Osman Pamukoğlu’nun Trabzon Konuşması

E.Tümgeneral Osman Pamukoğlu’nun Trabzon’da ilginç bir konuşma yaptığını duymuştum. Fakat maalesef herzaman olduğu gibi büyük basında bir internet sitesi hariç hiç bahsedilmedi. (benim görebildiğim)

Bir arkadaş sağolsun kısaltılmış metni bana gönderdi , ilginç konuşmanın metni aşağıdadır:

Osman Pamukoğlu’nun Trabzon Konuşması

Trabzon Türk Ocakları Trabzon Şubesi tarafından önceki akşam Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Hedefteki Ülke Türkiye” konulu konferansta konuşan emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumun geçmişte yaşanan olaylarla benzerlik gösterdiğini ifade ederek,

“Türklerin egemenlik sürdüğü topraklarda dış güçlerin kışkırtmaları sonucu çok sayıda ayaklanma yaşandı. Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlar, 1860-1923 yılları arasındaki şartlarla benzerlik gösteriyor. O günlerin Girit’i, Düyun-u Umumiye’si, Galata bankerlerine karşılık bugün, Kıbrıs, IMF ve borç veren ülkeler var.

Atatürk döneminde, 1923-1938 arasında, Türk toprakları üzerinde 15 ayaklanma yaşanmıştır. Atatürk’ün büyük tepki gösterdiği bu ayaklanmaların hepsi kısa sürede bastırılmıştır. 1950 ve 1960’lı yıllarda Rus ve İngilizler’in desteğiyle Anadolu’da çeşitli ayaklanmalar çıkarılmıştır. Bunlar da bastırılmıştır. 1980’den sonra ise PKK aracılığı ile bir ayaklanma çıkarma yoluna gidilmiştir” diye konuştu.

Ermeni Oyunu

Ermenilerin, Ermeni Soykırımı Tasarısı’nı bütün Avrupa’ya kabul ettirmeye çalıştığına değinen emekli Tümgeneral Pamukoğlu,

“Ermeniler, bunu yaptıktan sonra 70-80 yıl önce Anadolu’da çoğunlukta olduklarını iddia edecekler. Ege Bölgesi’ni konuşmaya bile gerek yok. Orada kimin gözü olduğu herkesin malumudur. Maalesef emperyalizm, misyonerlik ve savaşlar zamanın eskitemediği kavramlardır. Savaşlara dinler ve peygamberler dahi engel olamamıştır” şeklinde konuştu.

Bedelli askerliği duymak bile istemiyorum

Bedelli askerliğin Anayasa’ya aykırı olduğunu kaydeden Pamukoğlu, Süleymaniye olayıyla ilgili,

“Süleymaniye’deki olaydan 12 asker değil tüm askeri yetkililer sorumludur. Bu tür operasyonlarda tüm ihtimaller göz önünde bulundurulmalıydı.

Türk Bayrağını indirmeye kalkışan Yunanlının öldürülmesinin ardından İngiliz üslerinden sınırlarımıza sızan 7 Yunan askeri iki Türk askerini feci bir şekilde kurşunlamıştır. Biz de Süleymaniye olayına sessiz kalmamalıydık”

ifadelerini kullandı.

Bedelli askerlik uygulamısından söz edilmesinin bile kendisini rahatsız ettiğini kaydeden Pamukoğlu, “Böyle birşey olamaz. Parası olan, olmayan ayırımı. Anayasa’ya aykırı bir uygulamadır. Normal bir insana 12 ay eğitim yeterli olacaktır.

Bir örnek vereyim.. Karşındaki insana ‘Al sana 40 trilyon ben seni 10 saniye sonra öldüreyim’ bunu kim kabul eder. Bu iş parayla olacak bir iş değildir” dedi.

Barzani ve Talabani’ye kandılar

Barzani ve Talabani’nin PKK ile savaştıkları dönemde Türkiye’nin yanındaymış gibi davrandıklarını da hatırlatan Pamukoğlu, şunları söyledi:

“Bu duruma aldanmamak gerekir. Bu kişiler, gerçekte PKK ile işbirliği içindedir. Bugün tehlike çok net bir biçimde açığa çıkmıştır. Bazı güçler, Türkiye’nin güneydoğusunu, Irak’ın kuzeyiyle Kürdistan adı altında birleştirmek istemektedirler.

Bakın benim Barzani ve Talabani ile ilgili başımdan geçeni anlatayım. Bir gün habersiz bir şekilde PKK’nın en önemli kamplarından birine operasyon hazırlığı içindeyiz. O dönemlerde büyük baskınlar yapıyordu PKK.

Bir karakol baskınında 28 kişiyi birden öldürüyordu. Onlar çatışmaya girdiklerinde bir ailenin tüm fertlerini öldürürlerdi ki geride intikam alacak o aileden kimse kalmasın.

Hazırlıklarımızı tamamladık ve o dönem Ankara’dan izinsiz operasyon yapamıyorduk. Ankara’ya operasyonun içeriğini anlatan bilgiyi geçtikten sonra bize bir emir geldi. Gelen emirde operasyon güzergahındaki iki karakolun bize rehberlik edeceği, bizim o karakollarla işbirliği içinde olmamızı söylediler. Operasyonu başlattık.

Denilen iki karakola yaklaşan askerlerim bana bilgi verdiler. ‘Komutanım bize rehberlik edecek olan karakollara yaklaştık, üzerimize yağmur gibi mermi ve füze yağdırıyorlar.

Evet bu olaydan sonra anladım ki bu Barzani’nin Ankara temasları PKK’ya yardım içinmiş. Ve bu operasyon sonrası yaptığım operasyonların hiçbirinde Ankara’yı haberdar etmedim”

Kıbrıs çok önemli

Konuşmalarında sık sık Kıbrıs’ın önemine değinen Pamukoğlu, “Kıbrıs çok önemli bir üsttür. Malta, Cebelitarık ve Kıbrıs. Bu üç yerin önemi tartışılamaz. Şu anda Kıbrıs üzerinde oynanan oyun, geçtiğimiz yıllarda Girit üzerinde oynanan oyunla aynıdır.

Nasıl Girit için şu kadar insan kalacak, bu kadar asker kalacak dediler ve Girit’i bizden aldılar. Kıbrıs’ta aynen böyle olacak. Yıllar sonra bakacaksınız ki Kıbrıs da gitmiş” dedi.

Atatürk’ün Lozan’ı kurtarır

Konferansın ardından Trabzon halkının sorularını cevaplayan Tümgeneral Pamukoğlu bir vatandaşın, “Paşam bize bir yol göster, bu gidişatın sonu ne olacak” sorusuna, “Bu gidişat iyi bir gidişat değil. Sizi kurtarsa kurtarsa yine Atatürk’ün Lozan Anlaşmasına dahil ettiği ‘azınlıkların korunması’ maddesi kurtarır” ifadelerini kullandı.

Bazı vatandaşlar da Pamukoğlu gibi doğruyu konuşan insanların kısa zamanda zarar gördüğünü ifade ettiler.

ABD Vietnam’dan beter olur

Irak’ta gelişen olaylara da değinen Pamukoğlu, ABD’nin Irak’tan kısa süre içerisinde çekileceğini belirterek, ABD ile ilgili şunları anlattı, “Bakın ABD Irak’ın çölllerinde bu kadar zorluk çekiyor. Daha o 430 km’ye 300 km’lik dağlık araziye çıkmamış. O cehenneme girmemiş. Dümdüz yerde gerilla savaşı ile karşılaştı ve yüzlerce, binlerce kayıp verdi. O dağlık araziye girdiğinde ne yapabilir. Hiçbirşey.

Bizim Tugay’ımıza bağlı iki helikopterimiz düştüğünde ABD’den gelen ve onların en eğitilmiş askerlerinden olan yeşil bereliler boylarını aştığı için karlık alana inmekten korktular.

Ne zaman ki ben savaş eğitimi almamış askerlerimden birkaçını yanıma alarak kara atlamalarını istedim ve atladılar, o zaman Türkler atladı birşey olmadı deyip onlar da atladılar. Yani bu kadar korkaklar.

Düşünün, şimdi o dağlık araziye girdikleri zaman halleri ne olur” şeklinde konuştu.

240 terörist sorguladım

Türkiye’nin Doğusunda PKK’yı yok eden Hakkari Dağ Komando Tugayı Komutanı Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, 11 yaşından 43 yaşına kadar üniformasını gururla taşıdığını belirtti.

Kürtlerin hepsinin Kürdistan devletini kurmak ve bağımsızlıklarını ilan etmek ortak hedefinde birleştiklerini kaydeden Pamukoğlu, “240 PKK’lı sorguladım. Hepsi ağız birliği etmiş gibi, “Kürdistan, bağımsızlık” dedi durdular.

Teslim olanlar da bizim yapacağımız operasyonları önceden haber aldıklarını ve o bölgeyi terk ettikerini söylediler. Şu anda Irak’ta Kürdistan devleti ABD tarafından kurdurulmuştur. Bunu herkes böyle bilsin. Çünkü bir devletin oluşabilmesi için gerekli olan esas unsur ve öğeler orada tamamlanmıştır” ifadelerine de yer verdi.

Reklamlar
Bu yazı ABD, Irak, Osmanlı, Pamukoğlu, Savaşlar, Türkiye içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s