Hak ve Eşitlik Partisi 1. Kurultayı Yapıldı

Hak ve Eşitlik Partisi’nin 1.Olağan Büyük Kurultayı 24-Ocak-2009’da Ankara Atatürk Spor Salonunda büyük ve coşkulu bir katılımla yapıldı.

Bazı medya kuruluşlarının yazdığının aksine salon tamamen doluydu, bunu kendi gözleriyle görmüş biri olarak teyid edebilirim.

kurultayOsman Pamukoğlu oybirliğiyle tekrar Genel Başkan seçildi ve muhteşem bir konuşma yaptı. Konuşmanın hemen her cümlesi devrim yaratacak söylemlerle doluydu. Içinden en az 10-15 tane haftalarca tartışılabilecek ve gerçekten gündeme getirilmesi ancak korkusuz insanların harcı olan konu bulabiliriz.

Konuşmadan önemli noktaları özetlemek gerekirse:

  • “Bu parti neden kuruldu? Artık klasik siyasetçileri tarihe gömmenin zamanı gelmiştir. Bu partinin kuruluş sebebi şeriatçıların ve Kürtçülerin Cumhuriyeti yıkmalarının önünü kesmektir”
  • IMF, Dünya Bankası programları durdurulacaktır. AB ile ilişkiler dondurulacaktır.
  • Bu ülkede bir yenilgi havası hakim. Biz bunu tersine çevireceğiz. Ülkeyi (platformun arkasında yazan yazıyı göstererek) 11 Kasım 1938’e götüreceğiz.
  • Bizim hudutlarımızda şu yazıyor, “bizim ülkemiz satılıktır”. İstanbul’da Konstantin kurulmaya çalışılıyor. Bir sabah Müslümanları Ayasofya’da namaz kılarken görebilirsiniz.
  • Askerlik sisteminin yeniden yapılandırılacak ve profesyonel askerlik sistemi ile 200 bin kişilik bir ordu kurulacaktır. Dağlardaki terör ise 365 gün içinde bitirilecektir.
  • Deniz Feneri davasında “Dini sömürerek, insanları sömürerek para toplayan ve bunu kendi çıkarları için kullanan, Alman mahkemelerinin mahkum ettiği herkesi tekrar Türkiye’de de yargılayacağız” dedi.
  • Irak’ta yaşanan çuval olayı ile ilgili, bu olaya izin veren herkes Türk yargısının önünde hesap verecektir.
  • Yüreğimizde bir Kürt devleti inşa ediliyor. Her şey tamam da söylemeye insanların dili varmıyor. Dağdakiler İmralı ile çalışıyor. Bizdeki hükümet ise Talabani ve Barzani ile çalışıyor.
  • TRT’de Kürtçe yayın başladı. TRT Şeş’miş, o şeşe bir de beş ilave edip tavla oynatacağım. Federe devlet kuracaklarmış gel de kur görelim.
  • Bir PKK itirafçısının sözü ile medyada haber yapanlar, ülkesine her şeyini veren gazimizin hazin sonunun müsebbibi olmuştur. Bu gemi batarsa ambardaki farelerin hiçbiri yüzerek kurtulamazlar. Gazi albayımız sizlere onuru ile cevap verdi. İşte sonuç, kına yaksınlar

Peki ulusal (!!) ve anlı şanlı holding basını bu kurultaydan ve verdiği mesajlardan ne kadar bahsetti? Hemen hemen hiç bahsedilmedi. Milliyet gibi bazıları internet sitelerinin köşelerinde yarım ağızla birkaç satır yazdılar, biriki kanal çok kısa görüntü verdi o kadar. Büyük çoğunluğu ise hiç bahsedemedi bile.

Ciğeri beş para etmez bilumum magazin şahsiyetlerinin abuk subuk haberlerini sayfalarca yazan bu gazeteci arkadaşlar bu kadar önemli bir günde niye kaçamak güreştiler? Yoksa patronlardan ve iktidardan yayınlamayın uyarısı mı aldılar acaba?

Kurultayda hemen hemen bütün büyük basın kuruluşlarının temsilcileri vardı ve hepsi baştan sona kurultayı filme aldı, bazıları ise söyleşiler yaptılar ama ne hikmetse kimse cesaret edip yayınlayamadı. Zaten aksi olsa şaşırırdım.

Tabii bir de işin öteki yanına bakarsak, “kontürlü basında” haber çıkmaması bence “Hak ve Eşitlik Partisi” için çok olumlu bir hadisedir ve bu partinin bir holding partisi olmadığının, halkın partisi olduğunun da en güzel ispatıdır.

Reklamlar
Bu yazı Hepar, Pamukoğlu içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s